Analoģija ir tajā, ka daudzi uzņēmēji domā, ka viņu biznesa attīstībai nav cita ceļa - bet es esmu pārliecināts, ka šāds ceļš ir, precīzāk - nevis viens ceļš, bet daudzi ceļi.
Ģeogrāfijas attīstība ļāva cilvēcei atbrīvoties no daudziem maldīgiem priekšstatiem, bet par uzņēmējdarbības jomu, kurā šodien eksistē bezgalīgs daudzums maldīgu pieļāvumu, mēs pagaidām to nevaram pateikt. Lai cik dīvaini nebūtu, bet uz mūsdienu globusa ar nosaukumu "uzņēmējdarbība" lielākā daļa teritorijas paliek balta un neizzināta.
Neskatoties uz savu maģistra grādu finanšu jomā, es sevi uzskatu vairāk par pētnieku un pat uzņēmējdarbības pasaules "mākslinieku". Uzņēmējdarbībā tāpat kā mākslā ļoti bieži nav iespējams atdalīt jēdzienus "Kas dara" no "Ko viņš dara".
Bet atšķirībā no mākslas, kur gleznotājs rada ar otām un krāsām, rakstnieks smeļ brīnumu vārdos un frāzēs, bet mūziķis piesauc palīgā akordus un skaņas, uzņēmējam ir sava "krāsu palete" - viss diapazons, kurā patērētāji uztver viņa produktus un pakalpojumus.
Īsts mākslinieks, tāpat kā īsts uzņēmējs, pats ir jaunuideju, jaunu domu un jaunu jēgu autors. Pašā radošuma parādibā ir ielikts kaut kas nebijis, neparasts un unikāls - kaut kas, kas agrāk nebija pastāvējis. Tieši radošums ir tas tilts, kurš apvieno šīs dažādās pasaules - mākslas pasauli un uzņēmējdarbības pasauli. Uzņēmēja unikālās spējas - skatīties uz vecu problēmu no jauna skatu punkta un atpazīt problēmas patieso cēloni - noliek viņu vienā līmenī ar izciliem māksliniekiem.