Об'єктом мого дослідження є менталітет підприємця: те, як підприємці визначають, формують і вирішують свої задачі, і до яких наслідків такі рішення можуть призвести як самих підприємців, так і їхні організації.
Попри освітньо-наукову ступінь магістра фінансів, я вважаю себе більше дослідником і першовідкривачем, науковцем і навіть художником у світі підприємництва. Я вважаю так, тому що бачу багато спільного між митцем і підприємцем.
У мистецтві, як і у підприємництві, неможливо відокремлювати значення поняття «Хто це робить» від розуміння того «Що саме він робить».
Просто подумайте ось над чим: художник пише пензлями і фарбами, письменник створює магію слів і образів, а музикант надихається звучанням акордів і нот. У підприємця ж – своя «палітра»: ціннісні уявлення того, як саме клієнти сприймають його продукти і послуги.
Справжні художники, як і справжні підприємці, самі являються джерелом нових ідей, смислів і концепцій. Сам феномен мистецтва і творчості заснований на створенні чогось нового, унікального – того, чого ніколи раніше не існувало. Творчість – ось той міст, який поєднує два світи: світ мистецтва і світ підприємництва.
Коли підприємець володіє унікальними здібностями, такими як огляд звичної проблеми з нової точки зору і можливістю віднайти істинне джерело проблеми, такі здібності роблять його справжнім митцем, і він опиняється у одному ряду з видатними художниками.
Американський біохімік угорського походження Альберт Сент-Дьйорді, котрий виділив вітамін С, вважав, що «досліджувати – значить бачити те, що бачили усі інші, і думати так, як не думав ніхто».
Кожен новий дійсно творчий акт розділяє світ на «до нього» і «після нього». Бетховен би ніколи не став Бетховеном, якби копіював манеру Гайдна і Моцарта.
Це і є – рівень митця, адже митець володіє здатністю, якої немає у більшості людей на планеті: він - володар своєї уяви. Митцю не потрібно запитувати дозволу інших, аби уявляти можливе і неможливе. Йому не потрібно жертвувати уявою, аби зібрати крихти схвалення від оточення.